Charakteristika lokality

hr

V dotyku starého historického centra Ilavy vzniká nový bytový komplex. Nie je to nové sídlisko na okraji mesta, ani komplex na zelenej lúke.

Geografiká poloha

Ilava, Historické centrum

Atraktivita tohto budúceho bývania spočíva v tom, že je súčasťou historického centra mesta, je zároveň súčasťou neukončenej uličnej zástavby dotvára uličnú zástavbu a vytvára jednotnú mestskú líniu spolu s historickými objektami. Uzatvára existujúci priestor a vytvára nové námestie s existujúcimi bytovkami. Bytové jednotky budú mať v zornom poli nielen zeleň, park a existujúce bytové domy, ale aj historické objekty bývalého pivovaru z minulých storočí.

Ilava – život a bývanie v obklopení zelene a prírody

hr
Bývanie v historickom centre v Ilave.

Mesto Ilava bolo od nepamäti považované za srdce Ilavskej kotliny, ležiacej v náručí malebného horstva Považia. Kotlina dosahuje dĺžku takmer 27 kilometrov a šírku 4 kilometre. Nad koberce zelených hôr na severozápadnej strane vystupujú do výšky vápencové kamenné bralá a zrúcaniny kedysi pyšného hraničného strážneho hradu Vršatec. Na juhovýchode sa tiahne Strážovská hornatina, nad ktorou sa vypína kamenný kužeľ Vápča.

Historická časť mesta leží na južnej sprašovej terase vo výške 253 metrov nad morom, zatiaľ čo nižšia časť Ilavy rozkladajúcej sa v povodí rieky Váh pod terasou je len v nadmorskej výške 243,5 m.

Tento prírodný opis okolia Ilavy dáva predpoklady pre zdravý život a mesto predurčuje k veľkým možnostiam symbiózy bývania a užívaním si okolitej prírody, lesov a brehov Váhu.

Dostupnosť autom

  • 7 min na dialničný obchvat (obojsmerné napojenie)
  • 5 min železničná stanica
  • 5 min autobusová stanica Ilava
  • 5 min Lidl

Dostupnosť na MHD

  • 3 min centrum
  • 3 min predškolské, školské zariadenia, obchody, reštaurácie, nemocnica s poliklinikou, okresný súd

Nová kvalita bývania !

– Predaj bytov: Historické centrum, Ilava

Poloha bytového komplexu RK Residence

hr

V každom projekte vám môžeme pomôcť

Ak by ste potrebovali s niečím poradiť – ochotne pomôžeme.

Kontaktujte nás